ORGANIZATORI

Organizator 11. Smotre izviđača Hrvatske je Savez izviđača Hrvatske, nacionalna skautska organizacija i članica Svjetske organizacije izviđačkog pokreta (WOSM). SIH gaji 110-godišnju tradiciju skautizma na području Republike Hrvatske i najveća je organizacija za izvaninstitucionalni odgoj i obrazovanje djece i mladih.

Savez izviđača Hrvatske broji više od 60 izviđačkih udruga i preko 3.000 članova.

Više o Savezu izviđača Hrvatske pročitajte na https://www.scouts.hr

Odluku o održavanju 11. Smotre izviđača Hrvatske donio je Sabor Saveza izviđača Hrvatske na svojoj 22. izbornoj sjednici, održanoj 16. lipnja 2018. godine, u Zagrebu.

Vijeće Saveza izviđača Hrvatske je na svojoj 14. redovnoj sjednici, održanoj 9. veljače 2020. godine odabralo Općinu Lovinac, Ličko-senjska županija, za lokaciju održavanja 11. Smotre izviđača Hrvatske, sukladno provedenoj javnoj raspravi i dostavljenom pismu namjere.

Na istoj sjednici, Vijeće Saveza izviđača Hrvatske imenovalo je upravu (Upravni odbor) 11. Smotre izviđača Hrvatske, a u sastavu:

• Bojko Kukić (OI “Jarun”), starješina,
  • Boris Vujnović (OI “Borongaj”), načelnik,
  • Marko Kovačević (OI “Javor”), načelnik za program,
  • Filip Vukoja (OI “Sljeme”), načelnik za logistiku,
  • Siniša Ivanković (OI “Kamengrad”), blagajnik,
  • Ivana Jarebica (OIP “Spinut”), tajnica i voditeljica projekta 11. Smotra izviđača Hrvatske sufinanciranog od strane Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.

Mandat Upravi 11. Smotre traje do usvajanja Izvještaja o provedbi, odnosno do 31. prosinca 2022. godine.

Uprava 11. Smotre izviđača Hrvatske je na svojoj 3. sjednici, održanoj 8. prosinca 2021. godine, imenovala u programu:

• Ratka Štefeka (SK “Marjan”) na dužnost voditelja Centra znanja spašavanja,
  • Zdravka Crnkovića (OI “Jarun”) na dužnost voditelja Centra znanja preživljavanja,
  • Željka Roglića (SK “Marjan”) na dužnost voditelja Centra znanja planinarenja,
  • Zlatka Kubaleka (OI “Jarun”) na dužnost voditelja Centra znanja astronomije i Centra znanja arheologije,
  • Mateja Crnkovića (OI “Jarun”) na dužnost voditelja Centra znanja pionirstva (izrade drvnih konstrukcija),
  • Juliju Capjak (28. SDI “Dubrava”) na dužnost voditeljice Centra znanja biciklizma,
  • Nikolinu Franček (OI “Plavi pingvin”) na dužnost voditelje Centra znanja prirodnjaštva i klimatskih promjena,

u logistici:

• Milana Macuta (OI “3. maj”) na dužnost voditelja Tima za infrastrukturu,

te u općim i posebnim resorima:

• Helen-Marie Kerovec (OI “Okić”) na dužnost voditeljice Tima za komunikacije i medije,
  • Tanju Tutić (OI “N. B. Đebo”) na dužnost voditeljice Tima za međunarodnu suradnju.